Green-glava-slo

Strokovni program


 

Vse dni sejma

BREZPLAČNA SVETOVANJA ZA OBISKOVALCE

 

Hala A - Energetska svetovanja

Izvajalec: Energetsko svetovanje za občane, ENSVET

Program predavanj

 

Hala A - Gradbena svetovanja

Izvajalec: Gradbeni inštitut ZRMK

 

Hala B - Dogajanja na Govoreči paleti in razstavnih prostorih

Program

Ves dan / Razstavni prostor CPU d.o.o., so.p., Center ponovne uporabe

Delavnice in svetovanja: Ko odpadni izdelki dobijo novo življenje

Organizator: CPU d.o.o., so.p., Center ponovne uporabe

 

9.00 - 17.00, Razstavni prostor Združenja za naravno gradnjo in Društva za permakulturo Slovenije

Brezplačna svetovanja o naravni gradnji, spoznavanje z osnovnimi naravnimi materiali, konstrukcijskimi sklopi, primeri izvedb sten, perkmakulturna pridelava hrane in urejanje vrtov:

- Andrej Adamič, Mirabilis d.o.o., Hiše iz naravnih materialov
- Anton Žižek, Superform d.o.o.
- Darko Ipša, Ikons d.o.o.
- Gregor Berčon, Kozmotekton, Ekološko načrtovanje in gradnja
- Janez Jordan, Zavod Veles so.p., Zavod za trajnostni način življenja
- Jošt Kozelj, Društvo za permakulturo Slovenije
- Miha Šegula, Arhitektura.Natura
- Nika Arnuš, Društvo Zelena centrala
- Peter Rijavec, Arhi-tura d.o.o.
- Primož Zorec, CoGreen, razvoj in inženiring trajnostnih zelenih objektov, d.o.o.
- Robert Veselko, RVA
- Tomislav Gjerkeš, Društvo za permakulturo Slovenije
- Tone Pugelj, GNEZDO d.o.o., sonaravna gradnja in materiali

Organizatorja: Združenje za naravno gradnjo in Društvo za permakulturo Slovenije

 

9.00 - 17.00 Povezovalnica Etri skupnosti

Gradimo vključujočo družbo in trajnostno prihodnost Slovenije

Organizator: Etri skupnost in predstavniki EU projektnih skupin

 

9.00 - 17.00 Razstavni prostor Ekoci – civilne iniciative Slovenije

Svetovanja mag. Sonje Bertalanič, specialistke varne hrane o celostni prehrani človeka

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije

 

9.00 - 17.00, Razstavni prostor Amarant, Fanči Perdih s.p.

Prva in zaenkrat edina slovenska ekološka semenarska hiša s pridelavo v Sloveniji, svetuje pri ekološkem sejanju in omogoča nakup ekoloških semen

 

11.00 – 12.00, sreda, četrtek in petek / Permakulturni vrt

Amarantova delavnica: Priprava vrta spomladi, priprava gredic, zasajevanje in sejanje, svetovanje strokovnjakov za urejanje domačih vrtov, zdrava malica za udeležence

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p.

 

9.00 - 16.00 / hala A2

Predstavitev deficitarnih poklicev v obrti in podjetništvu v okviru projekta Right Profession - Pravi poklic za razvoj

Organizator: Območna obrtno-podjetniška zbornica Murska Sobota

 

Ves dan / hala A2

Delavnice obrtnikov Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije

- Sekcija cementninarjev, kamnosekov in teracerjev pri OZS
- Sekcija polagalcev talnih oblog pri OZS v sodelovanju z OOZ Murska Sobota
- Sekcija slikopleskarjev in črkoslikarjev pri OZS v sodelovanju z OOZ Murska Sobota

 

Ves dan / Hala B

Delavnice in svetovanja: Ko odpadni izdelki dobijo novo življenje

Organizator: CPU d.o.o., so.p., Center ponovne uporabe

 

 

Sreda, 4. 4. 2018

DAN GRADBINCEV

DAN CESTOGRADITELJEV

DAN SOCIALNE EKONOMIJE

 

9.00 - 12.45 / dvorana 1

Posvet: Sodobna prometna infrastruktura – priložnost za močan gospodarski razvoj Severovzhodne Slovenije

Organizatorja: Društvo za ceste Ljubljana v sodelovanju z Društvom za ceste Severovzhodne Slovenije

Vabilo

 

9.00 - 16.00 / dvorana 5

Kooperacijsko srečanje »MEET4BUSINESS«

Organizator: Mariborska razvojna agencija / Evropska podjetniška mreža (EEN, Jolanda Damiš Polanc, een@mra.si, 02/ 333 13 07)

Soorganizatorji: Razvojne agencije in gospodarske zbornice iz Srbije ter Bosne in Hercegovine, Gospodarska zbornica Slovenije, Obrtno podjetniška zbornica Slovenije, RRA Koroška - Regionalna razvojna agencija za Koroško, d.o.o., Štajerska gospodarska zbornica, Območna Obrtno-Podjetniška zbornica Maribor, Pomurski sejem, Razvojni center Murska Sobota, regionalna razvojna agencija (Slovenija)

Sodelujoči: podjetja, obrtniki in zainteresirani posamezniki, ki želijo navezati stike in izmenjati izkušnje s potencialnimi poslovnimi partnerji iz Avstrije, Hrvaške, Italije, Bolgarije, Azije, Slovenije, Srbije in Madžarske. Program omogoča izbiro individualnih sestankov s potencialnimi partnerji.

Udeležba brezplačna. Dodatne informacije in prijava: http://meet4businessmegra2018.talkb2b.net/

 

9.40 – 9.55 / dvorana 5

Kratka predstavitev LIFE finančnih spodbud za podjetja in institucije

Organizator: Ministrstvo za okolje in prostor

 

10.00 – 11.45 / dvorana 2

Nacionalni forum zelenega gospodarstva

Organizatorja: Kabinet predsednika vlade in Ministrstvo za okolje in prostor RS

Prijave na naslov: klavdija.merc@gov.si

Vabilo

 

11.00 – 12.00 / sejemski vrt

Delavnica: Priprava vrta spomladi

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p

 

12.00 – 12.45 / dvorana 2

Tiskovna konferenca združenja Socialna ekonomija Slovenije: kampanja Kupujem odgovorno

Organizator: Združenje socialne ekonomije Slovenije

 

13.00 / dvorana 1

- Svečano odprtje mednarodnega sejma gradbeništva, energetike, komunale in obrti MEGRA in mednarodnega sejma trajnostnih tehnologij in zelenega življenjskega sloga GREEN

- Podelitev priznanj Znak kakovosti v graditeljstvu 2018

Organizator: Gradbeni inštitut ZRMK

 

14.30 – 16.30 / dvorana 2

Kupujem odgovorno - Družbeni učinek podjetij socialne ekonomije

Organizator: Združenje socialne ekonomije Slovenije

 

15.00 / dvorana 1

Skupščina Slovenskega združenja za informacijsko modeliranje v gradbeništvu siBIM

Organizator: Slovensko združenje za informacijsko modeliranje v gradbeništvu siBIM

 

 

Hala B - Dogajanja na Govoreči paleti in razstavnih prostorih

 

9.00 - 17.00, Povezovalnica Etri skupnosti

- Otvoritev razstave Agenda 2030, Tri dimenzije trajnostnega razvoja:ekonomsko, socialno in okoljsko
- Predstavitev 17-ih ciljev trajnostnega razvoja skozi oči Etri skupnosti
- Dan pilotnih projektov Socialne aktivacije, ki se izvajajo po celi Sloveniji
- Dan Učnih delavnic socialnih podjetij in drugih izvajalcev

Organizator: Etri skupnost

 

9.00 – 10.00, Govoreča paleta

Male hiške v sodobni naravni gradnji po predlogu arhitekta, Miha Šegula, Arhitektura-natura

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

10.00 – 11.00, Govoreča paleta

Predavanje:Gradnja s konopljinim betonom in celostni pristop k projektom, Primož Zorec, gradbeni inženir, CoGreen

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

11.00 – 12.00 / Permakulturni vrt

Amarantova delavnica: Priprava vrta spomladi, priprava gredic, zasajevanje in sejanje, svetovanje strokovnjakov za urejanje domačih vrtov, zdrava malica za udeležence

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p.

 

14.00 – 15.00, Govoreča paleta

Predavanje: Hiša iz naravnih materialov - izkušnje pri gradnji in bivanju, Andrej Adamič, zidarski mojster, Mirabilis

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

15.00 – 16.00, Govoreča paleta

Predavanje: Permakulturno načrtovanje obhišnice in povezava njenih elementov s hišo, Tomislav Gjerkeš, diplomirani permakulturni načrtovalec, Društvo za permakulturo Slovenije

Organizator: Društvo za permakulturo Slovenije

 

 

Četrtek, 5. 4. 2018

DAN KOMUNALE

DAN EKOLOGIJE

MEDNARODNI DAN VZDRŽEVANJA CEST

DAN ENERGETIKE

 

9.00 - 12.00 / dvorana 1

Posvet: Komunala po meri občanov

Organizatorji: Inštitut za javne službe

Vabilo

 

9.00 – 12.00 / dvorana 5

Posvet: Digitalizacija v asfalterstvu

Organizator: Združenje asfalterjev Slovenije

Vabilo

 

10.00 – 12.00 / dvorana 2

Okrogla miza : Energetski koncept Slovenije (EKS) in krožno gospodarstvo

Uvodno predavanje dr. Peter Novak, Energotech d.o.o.

Organizator: Zveza ekoloških gibanj Slovenije - ZEG

Vabilo

 

11.00 – 12.00 / sejemski vrt

Delavnica: Priprava vrta spomladi

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p

 

12.00 – 13.00 / dvorana 2

Posvet: Projekt SURFACE kot družbena sprememba vrednotenja virov

dr. Marinka Vovk , Center ponovne uporabe so.p.

Organizator: Zveza ekoloških gibanj Slovenije - ZEG

Vabilo

 

12.00 / dvorana 3

Skupščina za Dravsko kolesarsko pot

Organizator: RRA Koroška d.o.o.

 

12.00 – 13.00 / demonstracijsko polje pri dvorani 4

Prikaz naprednega vgrajevanja asfalta

Organizator: Združenje asfalterjev Slovenije

 

Hala A - Energetska svetovanja in predavanja

Izvajalec: Energetsko svetovanje za občane, ENSVET

Program predavanj

11:00 do 12:00 Uplinjevalni kotli in priprava lesa za ogrevanje

Svetovalec: REBERNIK Danilo

Opis predavanja: Kdaj sekati les za kurjavo, kako posluževati sodobne kotle, da bo v stanovanju hitro in dovolj toplo..., z drugimi besedami, da bo izkoristek zgorevanja lesa poskočil na 90 in več odstotkov, da bo prašnih delcev in plinov iz dimnika čim manj!?

 

12:00 do 13:00 Pregled javnih razpisov Eko sklada

Svetovalec: mag. KENDA Ivan

Opis predavanja: Pregledali bomo katere razpise je Eko sklad pripravil letos. Predstavili vam bomo podrobnosti in novosti iz:
- nepovratne finančne spodbude za stanovanjske stavbe;
- nepovratne finančne spodbude za več stanovanjske stavbe;
- javni poziv za kreditiranje okoljskih naložb občanov in vse ostale aktualne razpise Eko sklada.

 

13:00 do 14:00 Kako pravilno izbrati toplotno črpalko zrak-voda

Svetovalec: CVRTILA Drago

Opis predavanja: Pri izbiri načina ogrevanja stavbe in priprave sanitarne vode se investitorji zelo pogosto odločajo za nakup toplotne črpalke. Med izbranimi toplotnimi črpalkami je najpogosteje izbrana toplotna črpalka zrak-voda. Za investitorje je velik izziv kako pravilno izbrati toplotno črpalko.

 

14:00 do 15:00 Optimalna izbira ogrevalne naprave

Svetovalec: SVETINA Andrej

Opis predavanja: Ogrevalno napravo izbiramo za prihodnjih 20 let. Ob ugodnih bivalnih in delovnih pogojih mora biti poleg udobja zagotovljena tudi ekološka in ekonomska učinkovitost.

 

15:00 do 16:00 Gradnja NEH

Svetovalec: BATISTA Lucjan

Opis predavanja: Gradnja NEH - primeri iz prakse. Specifična letna rada toplote za ogrevanje je majhna - da se to pozna v praksi in ne samo pri izračunu gradbene fizike, mora biti izvedba kvalitetna. Ključna stvar pri izvedbi gradnje so torej detajli - pravilno načrtovanje le teh in seveda pravilna izvedba. Tu za šlamparijo ni prostora. Predvsem temu, torej pravilni in kvalitetni izvedbi, kar smo projektirali, bomo na predstavitvi dali poudarek.

 

 

Hala B - Dogajanja na Govoreči paleti in razstavnih prostorih

 

9.00 - 17.00, Povezovalnica Etri skupnosti

Predstavitev EU projektov, ki so usmerjeni v Agendo 2030 in Road CSR

Organizator: Etri skupnost

 

9.00 – 10.00, Govoreča paleta

Predavanje: Skrivnostni svet ilovice, Robert Veselko, arhitekt, RVA

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

10.00 – 11.00, Govoreča paleta

Predavanje: Konstrukcija - skrito bistvo naravne gradnje?, Darko Ipša, mag. konservatorstva, I kons

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

11.00 – 12.00, Govoreča paleta

Predavanje: Male hiške v sodobni naravni gradnji po predlogu arhitekta, Miha Šegula, arhitekt, Arhitektura-natura

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

11.00 – 12.00 / Permakulturni vrt

Amarantova delavnica: Priprava vrta spomladi, priprava gredic, zasajevanje in sejanje, svetovanje strokovnjakov za urejanje domačih vrtov, zdrava malica za udeležence

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p.

 

12.00 – 13.00, Govoreča paleta

Predavanje in svetovanje mag. Sonje Bertalanič, Specialistke varne hrane: Celostna prehrana človeka

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije

 

14.00 – 15.30, Govoreča paleta

Predstavitev strategije Družbene odgovornosti podjetij v Sloveniji

- Tadej Slapnik, državni sekretar v kabinetu predsednika vlade in
- predstavniki snovalcev strategije iz ožje delovne skupine:
- Lucija Glavič, Ekvilib Inštitut
- Anita Hrast, Inštitut za razvoj družbene odgovornosti
- Barbara Kobale, E-zavod
- Lenka Puh, Etri skupnost
https://www.ezavod.si/en/eu-projects/ongoing-projects/support-of-innovation-and-entrepreneurship/road-csr

https://www.interregeurope.eu/road-csr/

Organizator: Etri skupnost

 

15.30 – 16.30, Govoreča paleta

Predavanje: Permakulturno načrtovanje obhišnice in povezava njenih elementov s hišo, Tomislav Gjerkeš, diplomirani permakulturni načrtovalec, Društvo za permakulturo Slovenije

Organizator: Društvo za permakulturo Slovenije

 

 

Petek, 6. 4. 2018

DAN EKOLOGIJE

DAN LESA

DAN OBRTNIH DEJAVNOSTI V GRADBENIŠTVU

DAN GRADBENEGA IN OKOLJEVARSTVENEGA IZOBRAŽEVANJA

 

 

9.30 – 14.00 / dvorana 4

Konferenca Greens

Organizatorja: LEA Pomurje in Skupnost občin Slovenije

 

10.00 - 13.00 / dvorana 1

Posvet: Okoljsko oblikovanje in inovacije kot del krožnega gospodarstva za večjo konkurenčnost slovenskega gospodarstva

Organizator: Ministrstvo za okolje in prostor

Vabilo

Prijave sprejemamo preko spletnega obrazca

 

10.00 - 13.00 / dvorana 5

Predstavitev pomembnih novosti novega gradbenega zakona

Predavateljica: Aleksandra Velkovrh

Organizator: Sekcija gradbincev pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije

Več o dogodku na http://www.ozs.si/Dogodki.aspx?id=a0N0X00001Jy4yNUAR

 

10.00 - 12.00 / prireditveni prostor (pred upravo sejma)

Tekmovanje dijakov srednjih gradbenih šol v polaganju keramike

Organizator: Skupnost gradbenih šol Slovenije

 

10.00 - 12.00 / hala A2

Tekmovanje osnovnošolcev v graditeljskih spretnostih

Organizatorja: Skupnost gradbenih šol Slovenije, Zavod RS za zaposlovanje in Območna obrtno-podjetniška zbornica Murska Sobota

Informacije: Jelka Jež, 031/294 842, jelka.jez@ess.gov.si

 

10.00 – 16.00, sejemski vrt Zeleni dragulji narave

Izkustvena delavnica mag. Nataše Ferant : Zasnova gredice ter saditev zdravilnih, aromatičnih rastlin in industrijske konoplje

Organizatorja: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije in IHPS Žalec

 

11.00 – 12.00 / sejemski vrt

Delavnica: Priprava vrta spomladi

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p

 

12.00 – 14.30 / dvorana 2

Okrogla miza: Učinkovita raba lesa za ogrevanje kot pogoj za kakovost zraka

Organizator: Ministrstvo za okolje in prostor

Vabilo

 

12.00 / pred upravo

Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj iz tekmovanja osnovnošolcem

 

13.00 / pred upravo

Razglasitev rezultatov in podelitev priznanj iz tekmovanja dijakov

Organizator: Skupnost gradbenih šol Slovenije

 

13.30 – 15.30 / dvorana 1

Posvet: Opravljanje čezmejnih storitev-pasti in novosti v letu 2018

Organizatorja: Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije in Območna Obrtno-podjetniška zbornica Gornja Radgona

Informacije in prijave na majda.horvat@ozs.si 

http://www.ooz-ms.si/?ID=25523&IDpm=-1

 

14.30 – 15.30 / dvorana 2

Onesnaženost zraka - zdravstvene posledice, izvori in predpisi o finem prahu

dr. Leo Šešerko, ZEG

Organizator: Zveza ekoloških gibanj Slovenije - ZEG

Vabilo

 

 

Hala B - Dogajanja na Govoreči paleti in razstavnih prostorih

 

9.00 – 17.00, Razstavni prostor Ekoci – eko civilne iniciative Slovenije - Ekoci dan:

- Odprtje natečaja Ekoci Green design za izbor najbolj inovativnih oblačil iz naravnih materialov (konoplja, lana, volna ter drugi naravni materiali)
- Predstavitev Turističnega društva Destrnik in dela z lanom
- Predstavitev konopljinega spodnjega perila Alesi
- Izmenjevalnica semen, znanja in dobrin
- Postavitev makete visoke grede ter predstavitev pripomočkov za sonaravno pridelavo hrane (zoolit, biohumus, slama, kamenje ...)

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije s partnerji

 

9.00 – 10.00, Govoreča paleta

Predavanji:

- Čebele – ali vam res lahko omogočimo zdravo življenje brez varuje?
- Kaj je Apiterapija, Karel Vogrinčič

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije

 

10.00 – 11.00, Govoreča paleta

Odprtje natečaja Ekoci Green design za izbor najbolj inovativnih oblačil iz naravnih materialov (konoplja, lana, volna ter drugi naravni materiali)

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije

 

11.00 - 13.00, Govoreča paleta

- Predstavitev: Creativwear – povezovanje kreativne in tekstilne industrije https://creativewear.interreg-med.eu/
- Predstavitev: Cof Metlika (coworking factory) kot pristopa skupnostnega sodelovanja za prenos znanja in podpore razvoju novih poslovnih modelov v lokalnem okolju
- Predstavitev projekta Chimera - podjetniški duh v kreativni in kulturni sektor
https://chimera.interreg-med.eu/

http://www.tp-lj.si/sl/projekti/tplj-siri-podjetniski-duh-v-kreativni-in-kulturni-sektor-2017-06-30

- Predstavitev projekta Greenomed in iniciative Vanguard za Slovenijo
- Predstavitev zelenih praks v proizvodnji industriji
https://greenomed.interreg-med.eu/

http://www.tp-lj.si/sl/projekti/greenomed-zelene-prakse-v-proizvodni-industriji-2017-06-05

- Predstavitev projekta Celkrog: združeni potenciali biomase za razvoj naprednih materialov in bio-osnovanih produktov http://celkrog.si/o-projektu/

Organizator: Etri skupnost, Tehnološki park Ljubljana

 

11.00 – 12.00 / Permakulturni vrt

Amarantova delavnica: Priprava vrta spomladi, priprava gredic, zasajevanje in sejanje, svetovanje strokovnjakov za urejanje domačih vrtov, zdrava malica za udeležence

Organizator: Amarant, Fanči Perdih s.p.

 

12.00 – 17.00, sejemski vrt Zeleni dragulji narave

Izkustvena delavnica mag. Nataše Ferant : Zasnova gredice ter saditev zdravilnih, aromatičnih rastlin in industrijske konoplje

Organizatorja: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije in IHPS Žalec

 

13.00 – 14.00, Govoreča paleta

Predavanje: Sonaravna hrana

Organizator: Ekoci – eko civilna iniciativa Slovenije

 

14.00 – 15.00, Govoreča paleta

Predavanje: Naravna gradnja od teorije do prakse, Janez Jordan, naravni graditelj, Zavod Veles

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

15.00 – 16.00, Govoreča paleta

Predavanje: Gradnja s konopljinim betonom in celostni pristop k projektom, Primož Zorec, gradbeni inženir, CoGreen

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

 

 

 

Sobota, 7. 4. 2018

DAN OBRTNIH DEJAVNOSTI V GRADBENIŠTVU

 

11.00 – 12.00 / dvorana 2

Etično oglaševanje in marketing - samopromocija, novinarji, socialna omrežja

Organizator: Miro Mihec, Etika d.o.o.

 

11.00 / Golf Radenci, Radenci

Golf turnir za pokal sejma MEGRA

Organizator: Pomurski sejem d.d.

 

Hala B - Dogajanja na Govoreči paleti in razstavnih prostorih

 

9.00 – 10.00, Govoreča paleta

Predavanje: Skrivnostni svet ilovice, Robert Veselko, arhitekt, RVA

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

10.00 – 11.00, Govoreča paleta

Predavanje: Naravnost gradbenih materialov, Tone Pugelj, naravni graditelj, Center za sonaravno gradnjo Gnezdo

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

11.00 – 12.00, Govoreča paleta

Predavanje: Naravna gradnja od teorije do prakse, Janez Jordan, naravni graditelj, Zavod Veles

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

12.00 – 13.00, Govoreča paleta

Predavanje: Sodobna naravna gradnja, Peter Rijavec, arhitekt, ARHI-TURA

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

14.00 – 15.00, Govoreča paleta

Predavanje: Konstrukcija - skrito bistvo naravne gradnje?, Darko Ipša, mag. konservatorstva, I kons

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

15.00 – 16.00 , Govoreča paleta

Predavanje: Hiša iz naravnih materialov - izkušnje pri gradnji in bivanju, Andrej Adamič, zidarski mojster, Mirabilis

Organizator: Združenje za naravno gradnjo

 

 

Organizator si pridržuje pravico do morebitne spremembe programa.

 

 

 

Spletna stran uporablja piškotke.

Z uporabo spletne strani se strinjate tudi z uporabo piškotkov.

Se strinjam